آیا شامپو فرش، فرش را خراب می کند ؟

می خواهیم در قالیشویی نائین به این سوال پاسخ دهیم که آیا شامپو فرش، فرش را خراب می کند؟ چند سالی هست که در سبد منازل خانه ما انواع و اقسام شامپو فرش و شوینده ها اضافه شده است و از آن ها بیشتر در فصول پاییز و زمستان استفاده می شود، به خاطر آن که آفتاب در این فصول کمتر می تابد.

در حالی که بسیاری از اشخاص کاربرد و راه های استفاده از مواد شوینده و شامپو فرش را نمی دانند از آن ها برای شستن فرش دستباف خود استفاده می کنند. به طور کلی برای شستن فرش های دستباف بهتر است از قالیشویی های معتبر کمک بگیرید که مناسب ترین انتخاب شرکت نائین که بهترین قالیشویی در تهرانپارس است، می باشد.

شامپو فرش برای شستشوی فرشدلایل مضر بودن شامپو فرش

امروزه شامپو فرش یکی از اولین انتخاب های تمیز کردن فرش بدل شده است که نسبتا سریع و کارکرد ساده ای دارد. اما استفاده از شوینده های خانگی همیشه مناسب نیست و ضررش بیشتر از سودی که دارد، می باشد.

از این رو مناسب ترین راه کار ارسال فرش ها به قالیشویی در شرق تهران است که در ادامه به مضرات شامپو فرش اشاره می کنیم و به راحتی می توانیم سوال آیا شامپو فرش، فرش را خراب می کند، پاسخ دهیم:

1- باعث از بین رفتن الیاف و بافت فرش می شود

شامپو فرش از مواد شیمیایی ساخته شده است که انواع کثیفی و آلودگی را در خود حل می کند و به این معنی است که می تواند بر روی الیاف نخ و پارچه تاثیر بگذارد. از آنجایی که همه گرد و خاک ها با شامپو فرش به لایه های زیرین می روند باید با فشار زیاد محلول را بر روی فرش کشیده که باعث نابودی الیاف فرش می شود.

به صورتی که گرد و خاک های لایه زیر فرش با شامپو فرش واکنش نشان داده و باعث ترک و پوسیدگی می شود. به صورت کلی وقتی از مواد شوینده خانگی استفاده می کنیم به تمیزی موقت رسیده ایم اما در عوض فرش و پارچه خود را یک قدم به سمت نابودی برده ایم. پس قبل از هر چیزی باید درباره روش تمیز کردن فرش با شامپو فرش اطالاعات کافی بدست آوریم.شامپو فرش برای تمیز کردن فرش

2- خطرناک بودن شامپو فرش برای کودکان

کودکان به علت حس کنجکاوی بالا هر چیزی دم دستشان بیاید را در دهانشان می کنند. وسایل بر روی فرش هایی که با شامپو فرش شسته ایم، قرار می گیرند و با مواد شوینده ای که در زیر فرش هستند تماس پیدا می کنند. به همین دلیل ممکن است باعث مسمومیت و دل درد کودکان شود.

3- از بین بردن رنگ فرش

اگر ندانیم برای پاک کردن لکه های فرش چه مقدار و به چه روشی از شامپو فرش استفاده کنیم، باعث از بین رفتن و کم رنگ شدن قسمتی از فرشمان می شویم. به طور کلی باید برای شستشوی فرش دستباف با شامپو فرش اطلاعات کافی داشته باشیم و به همین دلیل است که حتما از بهترین شامپو فرش برای فرش دستباف استفاده شود.

4- باعث مشکلات تنفسی می شود

اگر از شامپو فرش یا سایر شوینده ها در یک محیط بسته استفاده کردید باید منتظر مشکلات تنفسی یا شاید هم مسمومیت باشید. درست است که قالیشویی ها هم از شوینده های صنعتی و قوی استفاده می کنند، اما در قالیشویی نائین اصل از دستگاه و ماسک های مخصوص استفاده می شود.

5- ایجاد ترک های پا و خشکی سطح فرش

شامپو فرش بافت های سطح فرش را خشک تر از حالت معمول می کند و راه رفتن بر روی آن باعث ایجاد ترک پا می شود.شامپو فرش برای فرش

6- ایجاد لک های دائمی بر روی فرش

اگر از شامپو فرش استفاده کردید و قبل از خشک شدن فرش بر روی آن راه رفتید یا جسمی را بر روی آن قرار دادید، لکه هایی ایجاد می شود که حتی قالیشویی ها نیز نمی توانند آن را از بین ببرند. پس سعی کنید در صورت استفاده از شامپو فرش به خوبی فرش را خشک کرده تا رنگ وسایل که روی آن قرار دارد به فرش انتقال پیدا نکند.

با دانستن این مطالب به سوال آیا شامپو فرش، فرش را خراب می کند به طور کامل پی می بریم. پس بهتر است برای شستن فرش ها از قالیشویی های معتبر استفاده نمایید.

آیا استفاده از شامپو فرش برای شستشوی فرش دستبافت مناسب است؟

فرش‌های دستبافت با فرش ماشینی تفاوت‌ های بسیار زیادی دارند به طوری که این تفاوت در جنس الیاف آن ها بیشتر نشان داده می شود. نخ استفاده شده در فرش دستبافت بسیار حساس ‌تر و طبیعی بوده و به همین دلیل شستن آن نیز دقیق ‌تر و با ملاحظات بیشتر باید انجام بگیرد.

معمولا این فرش ها باید توسط افراد متخصص و ماهر شسته شود، اما بعضی اوقات مالک فرش تصمیم می‌گیرد که خودش این کار را با شامپو فرش ها انجام دهد و از سپردن فرش خود به قالیشویی اجتناب می کند.

این شامپو‌ها دارای انواع مختلفی هستند که در این میان مواد شوینده ‌ای تولید شده‌ اند که برای فرش دستبافت نیز مناسب خواهند بود. اگر فرش های دستبافت شما کثیف شد و یا لکه‌ای روی آن ایجاد شده است بهترین کار تمیز کردن سریع آن می باشد.

قبل از شتسشوی فرش حتما با یک فرد با تجربه نسبت به این موضوع مشورت کنید و بخواهید تا کار را به شما آموزش دهد. ولی در حالت کلی بهتر است برای شستن فرش های قیمتی مانند دستباف و ابریشمی، آن ها را به قالیشویی های معتبر ارسال کنید و با آن ها در این مورد صحبت نمایید.آیا شامپو فرش فرش را خراب میکنم

تمیز کردن فرش نجس با شامپو فرش

متناسب با جنس و نوع بافت و الیاف فرش مقدار شامپو فرش را نسبت آب به درستی در نظر بگیرید. با یک دستمال تمیز و خشک ابتدا تمام سطح فرش را خشک کرده و سپس شروع به کشیدن شامپو فرش بر روی سطح آلودگی ایجاد شده کنید. باید پس از تمام شدن فرآیند شستشو آلودگی، فرش را از نم باقی مانده در آن خشک نمایید.

کلام آخر

در آخر پیشنهاد ما به شما این می باشد که به جای استفاده از شامپو فرش به صورت مداوم، لکه ها را در اولین فرصت از بین ببرید و در مناسب ترین زمان فرش خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید تا بدون هیچ آسیبی فرش شما را بشویند. بهترین انتخاب قالیشویی نائین است که معتبر ترین قالیشویی در محدوده پیروزی می باشد. حال با خواندن این مطالب، به نظر شما آیا شامپو فرش، فرش را خراب می کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست