اگر تا به حال به صورت دستی فرش‌هایتان را شسته باشید می‌دانید که چقدر وقت و انرژی از شما خواهد گرفت. شستن با دقت و احتیاط همه اجزا فرش و در عین حال آسیب وارد نکردن به رنگ های آن تلاش زیادی می‌برد. علاوه بر این شستن فرش می‌تواند با مشکلاتی نیز همراه باشد، از جمله اضطراب اینکه مبادا فرشی که شستید به شکل کامل و درست خشک نشود و تار و پودش دچار پوسیدگی و در نهایت به کاهش عمر مفید آن منجر گردد. در چنین شرایطی اما گزینه دیگری هم وجود دارد که با تخصص و دانش کامل و با تکیه به تکنولوژی روز دنیا، تمام مراحل شستشو فرش را با دقت و سرعت بسیار بیشتری انجام می‌دهد. در دنیای امروزه که فضا و زمان لازم برای شستشوی فرش در اختیار مردم نیست، قالیشویی با دستگاه یکی از بهترین انتخاب‌های جایگزین روش‌های سنتی است. ما در این مقاله قصد معرفی یکی از بهترین گزینه‌های انتخاب شما را داریم که می‌تواند به نسبت شستشوی دستی به مراتب مقرون به صرفه‌تر و با کیفیت تر باشد.بهترین قالیشویی در رسالت

قالیشویی با دستگاه اتوماتیک

یکی از ویژگی‌هایی که به قالیشویی‌ها اعتبار می‌دهد شستشوی فرش‌ها با دستگاه‌های اتوماتیک و بر‌پایه تکنولوژی روز دنیا است. تکیه بر دستگاه‌های مدرن و پیشرفته نشان‌ دهنده کیفیت کار یک قالیشویی است زیرا که از بین شیوه‌های مختلفی که برای شستن فرش‌ها وجود دارد، شستشوی فرش با دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک تاثیر بیشتری در نظافت فرش ها دارد.
دستگاه‌ تمام اتوماتیکی که در قالیشویی ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، با استفاده از سنسورهای حساس، بر حسب ضخامتی که فرش دارد، برس‌های شستشو را مخصوص به همان فرش تنظیم می‌کنند. در نتیجه این امر، برس‌های شستشو به خوبی در بین تار و پود های فرش نفوذ و همه آلودگی‌ها را خارج میکنند.

شستشوی فرش با دستگاه چگونه انجام می‌شود؟

سال‌های اخیر با پیشرفت‌های چشمگیری در شاخه‌های مختلف صنعت همراه بوده، در بخش قالیشویی نیز دستتگاه‌هایی تولید شده‌اند که توانایی انجام عملیات شستشو فرش را بدون کوچک‌ترین دخالت نیروی انسانی دارند. استفاده از دستگاه‌ ها و تکنولوژی های روز دنیا در قالیشویی ها به افزایش اعتبار و کیفیت آن‌ها کمک بسیاری کرد و به مرور انتخاب جایگزین افراد به‌جای روش های سنتی و دستی گذشته شد.
در ادامه به نحوه کار این دستگاه ها می‌پردازیم و مراحل شستشوی فرش‌ها را به ترتیب مورد بررسی قرار‌ خواهیم داد:

مراحل شستشو

• بعد از غباررویی کامل فرش، آن را وارد دستگاه می‌کنند.
• دستگاه شروع به خیس کردن فرش به صورتی که همه‌ تار و پود های فرش به طور کامل مرطوب شوند.
• مواد شوینده با کیفیت بالا و مرغوب در این مرحله بر روی فرش اضافه می‌شوند.
• فرش با استفاده‌ از برس های در امتداد یکدیگر شسته می‌شود و تمامی بخش ‌های فرش را از آلودگی می‌زدایند.
• در این مرحله برس ها بدون مواد شوینده فرش را می‌شویند تا هرگونه آلودگی یا کف به ‌جای مانده را از فرش جدا کنند که در نهایت موجب براق‌تر شدن فرش می‌شود.قالیشویی در نارمک
• آبکشی کامل فرش و جداسازی هرگونه مواد شوینده در این مرحله صورت می‌گیرد.
• حال دستگاه در مهم‌ترین مرحله فرش را به شکل دقیق و کاملا صاف و یکنواخت لول می‌کند.
با لول شدن فرش و خروج آن از دستگاه مراحل کار دستگاه اتوماتیک به پایان می‌رسد. اما فرآیند شسشوی فرش ادامه خواهد یافت. فرش‌های لول شده به گرمخانه‌های مخصوص منتقل می‌شوند تا فرش به طور کامل رطوبت‌زدایی و خشک شود.

مزایای شستشوی فرش با دستگاه

در حال حاضر دستگاه‌های اتوماتیک شستشوی فرش موجب شده‌اند که از هزینه‌های شستشوی فرش تا حد زیادی کاسته شود. این کاهش هزینه تحت‌شعاع توانایی این دستگاه‌ها و بازدهی چشم‌گیر آنهاست. در حال حاضر یک دستگاه تمام اتومات می‌تواند در هر ساعت چند ده عدد فرش را مورد شستشو مورد شستشو قرار دهد.
این دستگاه ها طبق برنامه ریزی که شده‌اند در حین شستشو، فرش‌ها را پرزگیری هم می‌کنند که تا ظاهر تمیز تری به فرش می‌دهد. همچنین هزینه‌هایی که برای آب و برق در نظر گرفته می‌شده نسبت به روش‌های سنتی در دستگاه‌های اتومات کاهش چشم‌گیری داشته.
این دستگاه‌ها به دلیل داشتن تنظیمات هوشمند، در هنگام شستشو هیچ‌گونه آسیبی به بافت و الیاف فرش وارد نمی‌کنند.

در ادامه به مهمترین مزایای شستشوی فرش با دستگاه‌های اتوماتیک خواهیم ‌پرداخت:

• کاهش چشمگیر هزینه های آب و برق.
• جلوگیری از خستگی کارکنان و نیاز به دخالت کم اپراتور.
• دقت بالای دستگاه‌ها در زدودن هر گونه آلودگی از فرش.
• این دستگاه ها قابلیت شستشو قسمت پشت فرش هم با استفاده از برس های غلتکی دارا هستند.
• توانایی شستن یک فرش ۱۲ متری در هر دقیقه.
• آبکشی کامل با وجود مصرف به مراتب کمتر آب.
حال که با هم مزایا و دلایل شستشوی فرش با دستگاه را بررسی کردیم، می‌دانیم که بهترین راه برای نظافت فرش ها شستشو با دستگاه اتوماتیک است. در مرحله بعد باید به شناخت یک قالیشویی با دستگاه خوب و باکیفیت بپردازیم. شرکت های قالیشویی را با مؤلفه‌‌های زیادی می‌توان سنجید. خدمات جابجایی فرش، استفاده از مواد شوینده مناسب و بازرسی پس از شستن فرش از جمله ویژگی‌های بارزی هستند که اکثر قالیشویی های معتبر دارای آن هستند. شما می‌توانید با مقایسه خدمات این شرکت ها و همچنین مشاهده نظرات کاربران در مورد خدمات‌رسانی آن‌ها بهترین گزینه مناسب خودتان را انتخاب نمایید.

مجموعه قالیشویی نائین اصل

مجموعه نائین اصل، یکی از زیرمجموعه‌های قالیشویی شرق تهران با بیش از نیم‌قرن تجربه در خدمات در زمینه قالیشویی با دستگاه است. میراث نیم قرن تجربه در ارائه خدمات قالیشویی با دستگاه، اعتماد و اعتباری است که نشان از کیفیت بالای خدمات رسانی این مجموعه می‌باشد. مجموعه نائین اصل، از نیروهای آموزش دیده و مجرب استفاده می‌کند و با به کارگیری دستگاه‌ها و ابزارهای پیشرفته می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شستشوی فرش بدون آسیب دیدگی، پذیرش و تحویل دادن به موقع سفارش‌ها، رفوگری و لکه برداری فرش و همچنین خشکشویی در محل از جمله خدماتی هستند که مجموعه نائین اصل در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. تمامی فرش‌های شسته‌ شده در این مجموعه پس از اتمام شستشو، توسط کارشناسان کنترل کیفیت، بازرسی می‌شوند تا جزئی ترین ایرادی هم در آنها موجود نباشد.شستشوی فرش

خدمات قالیشویی نائین اصل

شرکت نائین اصل اعلاشویی درجه طیف گسترده‌ای از فرش ماشینی ایرانی و خارجی، دستبافت، ابریشمی، گل ابریشمی، فرش سفید و سایر فرش‌ها را وظیفه دانسته و جلب رضایت مشتری هدف اصلی این مجموعه می‌باشد. قالیشویی نائین با ارائه کردن نوبت‌دهی آنلاین و سرویس رایگان در سایت خود سعی در برداشتن گامی موثر در رفاه حال مشتریان خود داشته است.
در ادامه به این خدمات با جزئیات بیشتری می‌پردازیم

شستشوی فرش دستباف

فرش های دستباف یکی از ظریف ترین و گران‌بها ترین انواع فرش‌ها می‌باشد که توسط هنرمندانی ماهر خلق می‌شود. این فرش‌ها به نسبت فرش‌های ماشینی از حساسیت بیشتری برخوردارند و از این رو شستشوی آن‌ها با حساسیت و ملازمات بیشتری در مجموعه نائین انجام‌ می‌گردد.

شتسشوی فرش ماشینی

قالیشویی نائین اصل با ارائه خدمات خود متناسب با نرخ اتحادیه قالیشویان و همزمان استفاده از مواد شوینده مرغوب و دستگاه‌ها و سیستم کنترل کیفیت دقیق برای شستشوی فرش‌های ماشینی به ‌صرفه ترین انتخاب برای شستشوی فرش های شما خواهد بود.

شستشوی فرش های خارجی

فرش خارجی در صورتی که از نوع ماشینی باشد باید با دقتی بالا و مواد شوینده مخصوص شستشو شود، یکی از خدمات ویژه هر قالیشویی خدمات شستشو فرش های خارجی محسوب می‌شود و مجموعه نائین اصل در این زمینه با در نظر گرفتن جنس نخ‌های فرش و مواد شوینده مورد نیاز خدمات ویژه خود را ارائه می‌کند.

انواع خدمات رفوگری

فرش یکی از اساسی ترین لوازم یک خانه ایرانی محسوب می‌شود و به فضای خانه رنگ و روح منحصر به فردی می‌بخشد. از طرفی فرش از جمله لوازم گرانبهای خانه محسوب می‌شود و امکان اینکه هر سال بتوانید فرش های خود را تغییر بدهید وجود ندارد، بنابراین نگهداری درست از فرش اهمیت زیادی دارد و می‌توان با رسیدگی و مراقبت درست از یک فرش برای بیشتر از سی سال هم استفاده کرد. اما در هر صورت نمی‌توان از اتفاقات ناخواسته و بروز مشکلاتی مانند ساییدگی، سوختگی، پارگی و… اجتناب کرد. در چنین موقیت‌هایی شما با رفوی فرش خود، می‌توانید آن را ترمیم و بازسازی کنید و به شکل روز اولش برگردانیدش. از این رو رفوگری فرش یکی از هنرهای قدیمی و سنتی ایران محسوب می‌شود که مجموعه نائین اصل با تسلط کامل خدمات خود را در این زمینه به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.تعمیر ریشه فرش ماشینی

خدمات قالیشویی با دستگاه در محلات مختلف

این مجموعه با سال‌ها تجربه در حوزه قالیشویی شرق تهران در منطقه‌های زیادی از شرق تهران خدمات قالیشویی با دستگاه به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد که این مناطق تحت خدمات را به شما در ادامه معرفی خواهیم کرد:

• نیروهوایی

خدمات قالیشویی در نبروهوایی به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

• بلوار ابوذر

خدمات قالیشویی در بلوار ابوذر به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

• حکیمیه

خدمات قالیشویی در حکیمیه به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

• تهرانپارس

خدمات قالی‌شویی در تهرانپارس به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

• حکیمیه

خدمات قالی‌شویی در حکیمیه به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

• پیروزی

خدمات قالیشویی در پیروزی به همراه نوبت دهی آنلاین و سرویس رایگان

در نتیجه

شستشوی فرش ها با ماشین و به طور کل قالیشویی با دستگاه بهترین انتخاب برای مراقبت و نظافت فرش‌ها است و نائین اصل به عنوان یک مجموعه با تجربه در زمینه قالیشویی، با ارائه خدمات پیشرفته و کاملا اتوماتیک شستشوی فرش به مشتریان، انتخابی مطمئن محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست