پاک کردن اسلایم از روی فرش

ریختن لکه روی فرش یکی از شایع‌ترین دلایل آسیب دیدن فرش است. معمولا بچه‌ها عادت دارند که روی فرش نشسته و بازی کنند و رنگ یا لوازم مختلفی بازی آنها ممکن است به فرش آسیب برساند. یکی از این لوازم بازی اسلایم است که ممکن است روی فرش ریخته شود. در این مطلب قصد داریم نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش را آموزش بدهیم. این مطلب توسط قالیشویی نائین با نیم قرن سابقه برای شما عزیزان تهیه شده است.

پاک کردن اسلایم از روی فرشاسلایم چیست؟

قبل از اینکه به نحوه از بین بردن اسلایم از روی فرش بپردازیم، ابتدا ببینیم که اسلایم چیست.

اسلایم یک ماده ژل مانند است که همانند خمیر بازی برای بازی کودکان ساخته شده است. البته تفاوت‌هایی با خمیر بازی دارد. خمیر بازی به شکل‌های گوناگون در می‌آید و شکل خود را حفظ میکند اما ژل اسلایم اینطور نیست و شکل پذیری خود را از دست میدهد و دوباره به حال بی شکل در می‌آید.

نرمی زیاد و انعطاف پذیری بالای اسلایم باعث شده است که کودکان از آن خوششان بیاید و به یکی از لوازم بازی کودکان تبدیل شده است. این ماده هم به صورت کارخانه‌ای و هم به صورت خانگی تولید میشود و رنگ‌های مختلفی هم دارد.

ژل اسلایم استاندارد نباید خیلی شل باشد و حالت مایع داشته باشد، بلکه باید حالتی مابین مایع و جامد داشته باشد.

نکته مهمی که در مورد ژل اسلایم وجود دارد این است که باید در جای خنک و به دور از نور شدید خورشید یا گرمای زیاد قرار بگیرد، چون در غیر اینصورت بسیار شل شده و در صورتی که روی چیزی بریزد به آن میچسبد. همچنین مدل‌های خانگی ژل اسلایم معمولا چسبندگی بیشتری داشته و در صورتی که روی فرش یا لباس بریزند ممکن است به آن بچسبند.

همچنین وقتی مدتی کودک با اسلایم بازی میکند، متوجه می‌شوید که دستش رنگی شده است و کمی رنگ به خود گرفته است. این نشان میدهد که این ماده رنگ دهی هم دارد، بنابراین در صورتی که روی فرش یا البسه ریخته شود ممکن است حتی بعد از جدا کردن آن، همچنان مقداری رنگ باقی بماند.

بنابراین در ادامه در مورد نحوه پاک کردن ژل اسلایم از روی فرش صحبت می‌کنیم.

نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

به طور کلی در مورد پاک کردن لکه‌ها از روی فرش مانند از بین بردن لکه چای از روی فرش یا لکه قهوه و غیره، بسیار مهم است که زود دست به کار شوید و اجازه ندهید که لکه کهنه شود.

اگر مقداری از اسلایم روی فرش ریخته شده است ابتدا باید با یک جسم سخت مانند قاشق، تا حد امکان آن را از روی فرش بردارید. لکه اسلایم با لکه مایعات فرق میکند و باید ابتدا آن را از روی فرش جمع کرد.

تا جای ممکن اسلایم را از روی فرش پاک کنید. در مرحله بعد با آب سرد و یک برس نرم جای لکه را تمیز کنید. برس نرم برای پاک کردن اسلایم از روی فرش بسیار مناسب است.

پاک کردن اسلایم با یخ از روی فرشهمچنین به عنوان مایع پاک کننده می‌توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید. مقدار خیلی کم سرکه را با آب ترکیب کنید و برس را به آن آغشته کنید، سپس به محل مورد نظر بکشید تا تمیز شود. بعد از این کار یک بار با آب سرد نیز این کار را تکرار کنید و در آخر با دستمال نخی تمیز، روی فرش بکشید و آن را تا حد امکان خشک کنید.

اگر میزان رنگ دهی اسلایم بیشتر بود و با روش فوق تمیز نشد، می‌توانید از شامپو فرش استفاده کنید. مقدار کمی از آن را با آب ترکیب کنید و به فرش بمالید. از برس برای تمیز کردن فرش استفاده کنید. در آخر با پارچه تمیز مابقی مراحلی که گفته شد را انجام بدهید.

روش پاک کردن اسلایم از روی فرشبرای خشک کردن فرش هرگز از سشوار یا وسایل گرمایشی دیگر استفاده نکنید چون ممکن است به فرش آسیب برساند.

قالیشویی نائین اصل واقع در تهران در مورد لکه‌های ایجاد شده روی فرش توصیه میکند که سریعا اقدام به پاکسازی آنها کنید و در صورتی که موفق به این کار نشدید حتما فرش را به قالیشویی بسپارید.

قالیشویی نایین

لکه‌های مختلفی ممکن است روی فرش ایجاد شود. از لکه چای و قهوه که رایج‌ترین لکه‌ها هستند گرفته تا لوازم رنگ آمیزی و وسایل بازی کودکان مانند ژل اسلایم. کسانی که کودک در خانه دارند، سعی کنند پارچه یا ملحفه‌ای روی فرش پهن کنند تا بتوانند مراقبت بیشتری از فرش در برابر کودک داشته باشند. با این حال اگر چیزی روی فرش ریخت بهتر است هرچه سریع‌تر برای پاک کردن آن اقدام کنند و نگذارند لکه کهنه شود.

از آنجایی که فرش یک کالای گرانبها و باارزش محسوب میشود، بسیار مهم است که نهایت دقت در نگهداری آن به کار رود. اگر به فرش آسیبی وارد نشود و مراقبت درستی از آن صورت بگیرد، این کالا عمر بسیار طولانی دارد و تا سالها همچنان زیبا و جذاب در منزل باقی میماند.

قالیشویی نائین در تهرانپارس علاوه بر شستشوی انواع فرش، موکت و مبل، رفوگری و تعمیر فرش را هم انجام میدهد. بنابراین اگر فرش خانه شما دچار لکه یا آسیبی شده است می‌توانید آن را به قالیشویی نائین که بیش از نیم قرن سابقه دارد بسپارید.

روش پاک کردن اسلایم از روی فرش با سرکهاز بین بردن و پاک کردن برخی لکه‌ها ممکن است بسیار سخت باشد، همچنین گاهی خود افراد که اقدام به تمیز کردن لکه روی فرش میکنند ممکن است از شوینده‌های قوی استفاده کنند و باعث شوند که قسمت‌های رنگی فرش کمرنگ شود و آسیب ببیند. در این صورت باید فرش را به قالیشویی بسپارید تا دوباره قسمت‌های کمرنگ شده را رنگ آمیزی کند و به اصطلاح فرش را رفو کند.

در ادامه در مورد نحوه شستن فرش در قالیشویی نائین و خدمات این قالیشویی معتبر صحبت می‌کنیم.

شستن فرش در قالیشویی نائین

قالیشویی نائین شرق تهران یک قالیشویی باسابقه و مجهز است که از پرسنل دوره دیده و دستگاه‌های اتوماتیک و مدرن بهره میگیرد. این قالیشویی با اینکه در طی روز سفارشات زیادی در شهر شلوغ تهران دارد، اما با این حال به علت به روز بودن و وسعت این قالیشویی که 3 هزار متر می‌باشد، قادر است در مدت زمان کمی سفارشات را آماده کند. بنابراین اگر عجله دارید نگران طولانی شدن روند شستشوی فرش‌های خود نباشید.

از آنجایی که فرش‌های دستباف بسیار بااهمیت و گران هستند، ضمانت نامه سلامت فرش برای فرش‌های دستباف ارائه میشود. تمامی فرش‌ها در این قالیشویی با دستگاه‌های تمام اتوماتیک شستشو میشوند که این کار چند مزیت دارد:

اول اینکه کار در کمترین زمان انجام میشود. دوم اینکه آب کمتری هدر میرود. سوم اینکه کیفیت شستشو همیشه یکسان است و بستگی به شرایط جسمانی افراد ندارد و مورد چهارم اینکه دستگاه‌های قابلیت تنظیم برای انواع فرش با الیاف مختلف را دارند و به همین خاطر آسیبی به فرش‌ها وارد نمیشود.

در صورتی که فرش به صورت دستی شسته شود همه موارد فوق تحت تاثیر قرار می‌گیرند. قالیشویی نائین دارای گرمخانه گازی برای فصول سرد سال می‌باشد تا در زمان کوتاهی بتوان فرش‌ها را خشک کرد و تحویل مشتری داد.

این قالیشویی سراسر تهران سرویس دهی دارد و برای برخی چیزها مانند مبلمان، موکت‌ها و غیره می‌تواند کار شستشو را در منزل نیز انجام بدهد. پاسخگویی قالیشویی نائین به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته می‌باشد.

این قالیشویی با نیم قرن سابقه عضو رسمی اتحادیه قالیشویی تهران نیز می‌باشد که باعث شده است مردم اعتماد کاملی به این مجموعه داشته باشند.

جمع بندی

ریختن لکه روی فرش مانند: لکه چای، قهوه، آبمیوه و یا لوازم بازی بچه‌ها مانند آبرنگ یا ژل اسلایم باعث آسیب دیدن فرش شده و اگر فورا اقدام مناسبی صورت نگیرد، رنگ فرش تغییر کرده و آسیب دیدگی آن دائمی میشود. 

اگر بچه کوچک در خانه دارید حتما باید مراقب لوازم بازی کودک باشید و اگر چیزی مانند اسلایم روی فرش ریخته شد، با روشی که گفته شد آن را برطرف کنید. اگر در برطرف کردن لکه موفق نبودید، لازم است که فرش را به قالیشویی بسپارید تا آن را رفع کند.

قالیشویی نائین واقع در تهران علاوه بر پاک کردن اسلایم از روی فرش، قادر است تمامی انواع لکه را از فرش به خوبی پاک کند. دقت داشته باشید که برخی انواع فرش مانند فرش‌های دستباف یا ابریشمی بسیار حساس و گرانقیمت هستند و در صورتی که تخصص لازم را ندارید بهتر است برای پاک کردن لکه‌ها از قالیشویی کمک بگیرید.

قالیشویی نائین همچنین با استفاده از دستگاه‌های مجهز و بروز، تمامی خدمات خود را به صورت تضمینی و در کمترین زمان انجام میدهد. مبل شویی و رفوگری انواع فرش نیز از خدمات این قالیشویی باسابقه است.

تجربه قالیشویی نائین سبب شده است که با انواع فرش و الیاف آن و همچنین انواع رنگ‌هایی که در فرش‌ها به کار رفته است آشنایی داشته باشد و بتواند با روش‌های شستشوی اختصاصی و شوینده‌های مناسب برای هر نوع فرش، کار شستشو را انجام دهد.

برخی افراد ممکن است خودشان اقدام به شستن فرش کنند، این کار اگر به درستی انجام نشود به فرش آسیب وارد کرده و اکثر افراد برای خشک کردن فرش نیز با مشکل روبرو هستند و آن را معمولا در جایی قرار میدهند که دوباره گرد و خاک روی فرش می‌نشیند.

سپردن فرش‌ها به یک قالیشویی معتبر و باسابقه، هیچ ریسکی ندارد و زمان اضافه‌ای نیز از شما گرفته نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست